Warsztaty dietetyczne na zakończenie programu z Banku Żywności

Zakończył się Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Podprogram 2021 Plus.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie po raz kolejny we współpracy z Bankiem Żywności w Olsztynie zrealizował w ramach działań towarzyszących Warsztaty  Dietetyczne i Kulinarne .   

Warsztaty Dietetyczne, których tematem było ,,Zdrowe odżywianie nie musi być skomplikowane” odbyły się dnia 10.08.2023 r. w godz. 9:00-10:30. Prowadząca Pani Joanna Michalak – edukator mgr dietetyki zakwalifikowanym 9 uczestnikom przedstawiła tematykę w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego :

-jak planować posiłki

-jak przygotować listę zakupów

-jak czytać etykiety

-jakie są źródła białka roślinnego

Natomiast Warsztaty Kulinarne odbyły się dnia 11.09.2023 r. w godz. 11,00-13,00 i poprowadził  je Szef Kuźni Społecznej Marek Maciejewski , który swoją wiedzę na temat ,, Białko roślinne w kuchni ‘’ przekazał 11 uczestnikom korzystającym z żywności w formie paczek żywnościowych. Zostało przygotowane danie , którego celem było zwiększenie spożycia produktów pochodzenia roślinnego . Danie było smaczne J

Warsztaty były ciekawe i inspirujące. Tematyka aktualna i na czasie ,,Nie marnowanie i przetwarzanie żywności”.

Rozmiar czcionki
Kontrast