Kampania #RozmawiajReaguj

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie w ramach kampanii pt.: #RozmawiajReaguj przygotowanej przez Państwową Komisję do spraw wyjaśniania przypadków czynności skierowanych przeciwko wolności seksualnej i obyczajności wobec małoletniego poniżej 15 lat –  kieruje informację do placówek oświaty, jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, placówek krzewiących kulturę, placówek opiekuńczo – wychowawczych i innych jednostek – w celu uwrażliwiania społeczeństwa na problem wykorzystywania seksualnego małoletnich. Zależy nam na tym, aby przekaz zapisał się w społecznej świadomości – NAJCZEŚCIEJ SAMO DZIECKO UJAWNIA INFORMACJĘ, BORYKAJĄC SIĘ CZĘSTO Z BRAKIEM ZAUFANIA DOROSŁYCH, PRETENSJAMI NEGATYWNĄ OCENĄ SWOJEGO ZACHOWANIA. A PRZECIEŻ CZYN ZABRONIONY POPEŁNIŁ DOROSŁY. ON JEST WINNY I ODPOWIEDZIALNY ZA TO CO SIĘ STAŁO, ZA KAŻDY AKT SKRZYWDZENIA DZIECKA.
TO NIGDY NIE JEST WINA DZIECKA!

#RozmawiajReaguj

Prosimy o zamieszczanie plakatów na terenie Państwa Placówek, celem przekazu treści kampanii. Gdy zauważysz, że dziecko jest m.in.: przygnębione i zalęknione, izoluje się, ma problemy w szkole i niską samoocenę, to: ROZMAWIAJ, SŁUCHAJ,UWIERZ I REAGUJ !!!
#RozmawiajReaguj

Dajmy małoletniemu wsparcie!

Zapraszamy do współpracy.

Propagujmy świadomość, odpowiedzialność, wrażliwość dorosłych bo dzięki temu damy bezpieczne, wolne od przemocy seksualnej dzieciństwo dzieciom.

Miejmy wspólny cel:  Niech  jak największa liczba osób zapozna się z treścią tej kampanii !!

Rozmiar czcionki
Kontrast