KOMUNIKAT

 

ZAPROSZENIE

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – Dział Profilaktyki Uzależnień i Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie zaprasza na seminarium szkoleniowe w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Przeciwdziałania Przemocy wobec Dzieci.

Do udziału w seminarium zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane problematyką przeciwdziałania krzywdzeniu dziecka, w szczególności osoby zawodowo zaangażowane w pracę z dzieckiem i rodziną: wychowawców z Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych, opiekunów z Rodzinnych Domów Dziecka, rodziców biologicznych, adopcyjnych, zastępczych, asystentów rodzin, kuratorów, nauczycieli, pedagogów, psychologów szkolnych, pracowników Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych, radnych, przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, polityków i aktywistów lokalnej społeczności.

Seminarium szkoleniowe odbędzie się w siedzibie Amfiteatru (sala kameralna) ul. Mickiewicza 17A, w dniu 19 listopada 2021 roku o godz. 10.00 – 13.00.

Warunkiem uczestnictwa w seminarium szkoleniowym jest:

Z jednej instytucji może zgłosić się kilku uczestników.

Program seminarium szkoleniowego:

  1. Wstęp, przywitanie uczestników seminarium.
  2. „Prawa dziecka w okresie pandemii – przeciwdziałanie przemocy ”. Marek Michalak,           w latach 2008 – 2018 Rzecznik Praw Dziecka.
  3. „Alimenty się płaci – przemoc ekonomiczna”. Robert Damski, Komornik Sądowy. 
  4. „Gadki o Gatkach”– Mariola Niedoba, psycholog.
  5. Zakończenie.

Z poważaniem

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Katarzyna Zielińska

 

Rozmiar czcionki
Kontrast