Wycieczka - Świetlica Integracyjna

Wycieczka zorganizowana w ramach projektu „Dziecko romskie w Integracyjnej Świetlicy Środowiskowej”

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ostródzie od 2004 r. realizuje Rządowy Program na rzecz Społeczności Romskiej w Polsce. W ramach programu i dzięki pozyskanym środkom zorganizowano dn. 24.09.2010 r. dzieciom wycieczkę do Kansas City – miasteczka westernowego w Grudziądzu.

Wyjazd miał charakter edukacyjno – plenerowy i uczestniczyło w nim 25 dzieci. Spędziły one kilka godzin na świeżym powietrzu w niezwykłej scenerii miasta z czasów Dzikiego Zachodu. Punktem kulminacyjnym wycieczki była inscenizacja napadu na bank z udziałem znanych dzieciom braci Dalton oraz Lucky Luka. Pokaz zakończył się niezwykłymi akrobacjami połączonymi  z jazdą konną, które wzbudziły zachwyt i podziw publiczności.

Po pełnej wrażeń inscenizacji dzieci udały się do kopalni złota, gdzie za znalezioną sztabkę czekała ich nagroda a potem przejażdżka prawdziwym dyliżansem.

Niesamowitą atrakcją był Park Jurajski, gdzie miały one okazję podziwiać niezwykłe prehistoryczne olbrzymy - dinozaury. Była to dla nich prawdziwa przygoda, zwłaszcza, że dinozaury poruszały się i wyglądały groźnie, a wszyscy mieli wrażenie, że to dzieje się naprawdę.

Wycieczka zakończyła się obiadem, który po tylu godzinach spędzonych w plenerze smakował wyśmienicie.

Na koniec dzieci serdecznie podziękowały przewodnikowi za poświęcony czas i mnóstwo ciekawych wrażeń, a także wyraziły gorące pragnienie powrotu do niezwykłego miasteczka.