Zbiórka żywności 2012

Wielkanocna Zbiórka Żywności marzec 2012

 Mini plakat promujący zbiórkę żywności

Burmistrz Miasta Ostróda i
Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
zapraszają wszystkich chętnych do
włączenia się
w akcję Wielkanocnej Zbiórki Żywności
organizowanej w dniach 23 - 25 marca 2012 roku

 

 

 

  Na terenie Ostródy zbiórka żywności zostanie przeprowadzona w następujących sklepach:

 • Biedronka - ul. Wojska Polkiego 12,
                         ul. Grunwaldzkiej 41,
                         ul. Stapińskiego 13,
 • Kaufland - ul. Piastowska 5,
 • Stokrotka - ul. Jaracza 21 i ul. Czarnieckiego 47,
 • InterMarche - ul. Grunwaldzka 74D

Czytaj więcej: Wielkanocna Zbiórka Żywności marzec 2012

Podziękowanie za udział w Świątecznej Zbiórce Żywności

Mini plakat promujący zbiórkę żywnościW dniach 7-9 grudnia 2012 roku w sześciu ostródzkich sklepach została przeprowadzona Świąteczna Zbiórka Żywności. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli, którzy zakupili produkty spożywcze i przekazali na rzecz potrzebujących, zebrano łącznie 1 377,81 kg. Wynik tegorocznej zbiórki był o prawie 134 kg lepszy niż w roku ubiegłym. Wśród zebranych artykułów spożywczych dominowały cukier, mąka, makaron, ryż i czekolady.

Cel akcji, którym była walka z niedożywieniem, połączył we współpracy osoby z różnych lokalnych organizacji i instytucji, dzięki czemu udało się osiągnąć tak wysoki wynik.

Czytaj więcej: Podziękowanie za udział w Świątecznej Zbiórce Żywności

Świąteczna Zbiórka Żywności

Mini plakat promujący zbiórkę żywności

 

 

Burmistrz Miasta Ostródy i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zapraszają wszystkich chętnych do włączenia się w dniach 7-9 grudnia 2012 r. w akcję
Świątecznej Zbiórki Żywności.

Coroczną, ogólnopolską Świąteczną Zbiórkę Żywności na terenie województwa warmińsko-mazurskiego organizuje Bank Żywności w Olsztynie. Lokalnym koordynatorem akcji jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy współudziale Stowarzyszenia na Rzecz Młodzieży „Sapere auso" oraz trzech ostródzkich szkół: Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów, Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Jana Bażyńskiego oraz Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi. Uczniowie wymienionych szkół będą dyżurować w następujących sklepach:

 • Biedronka - ul. Wojska Polskiego 12, ul. Grunwaldzka 41 i ul. Stapińskiego 13,
 • Kaufland - ul. Piastowska 5,
 • Stokrotka - ul. Jaracza 21 i ul. Czarnieckiego 47,

Czytaj więcej: Świąteczna Zbiórka Żywności

Ostródzianie potrafią się dzielić

40 000 wolontariuszy w ponad 2 500 sklepów na terenie całej Polski - tak wyglądała Ogólnopolska Zbiórka Żywności w ramach Programu Podziel się Posiłkiem, która odbyła się 28 i 29 września. W tych dniach, by pomóc niedożywionym dzieciom wystarczyło kupić o kilka produktów spożywczych więcej i wrzucić je do wielkich, zbiórkowych koszy umieszczonych tuż za kasami sklepowymi. Według dotychczasowych obliczeń 33 Banków Żywności - wynik tegorocznej akcji to 470 ton żywności, która zostanie przekazana potrzebującym.

Mieszkańcy Ostródy mają niemały udział w przedstawionych powyżej statystykach ogólnokrajowych. Po raz kolejny okazali swoją wrażliwość na potrzeby rodzin borykających się z trudnościami socjalnymi i aktywnie włączyli się w akcję charytatywną przekazując ponad 918 kg żywności. Wśród zebranych artykułów spożywczych dominowały płatki śniadaniowe, cukier, makaron, mąka, ryż i olej.

Czytaj więcej: Ostródzianie potrafią się dzielić

PODZIEL SIĘ Z DZIEĆMI

W dniach 28-29 września 2012 roku (piątek - sobota) w ramach 10. edycji programu Podziel się Posiłkiem odbędzie się ogólnopolska Zbiórka Żywności Podziel się Posiłkiem. Akcja, której organizatorem są Banki Żywności, a strategicznym partnerem - firma Danone, stanowi jeden z podstawowych elementów programu mającego na celu walkę z niedożywieniem dzieci w Polsce.

Organizatorem zbiórki żywności w Ostródzie jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Młodzieży „Sapere auso" oraz trzema ostródzkimi szkołami: Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów, Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Jana Bażyńskiego oraz Zespołem Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi. Uczniowie wymienionych szkół będą dyżurować w następujących sklepach:

 • InterMarche - ul. Grunwaldzka 74 D,
 • Biedronka - ul. Wojska Polskiego 12, ul. Grunwaldzka 41 i ul. Stapińskiego 13,
 • Kaufland - ul. Piastowska 5,
 • Stokrotka - ul. Jaracza 21 i ul. Czarnieckiego 47,

Czytaj więcej: PODZIEL SIĘ Z DZIEĆMI