APELUJEMY O OGRANICZENIE WIZYT W MOPS DO NIEZBĘDNEGO MINIMUM

K O M U N I K A T!!!

Szanowni Państwo

Z uwagi na trwający wzmożony okres zachorowań na grypę oraz pojawienie się zagrożenia zakażeniem koronawirusem, mając na względzie zdrowie zarówno Państwa, jak i pracowników, zwracamy się z apelem o ograniczenie wizyt w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostródzie do niezbędnego minimum. W miarę możliwości prosimy o załatwianie spraw w formie elektronicznej ( Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. ) lub telefonicznie (89 646 22 01).

Przypominamy też, by oczekując na spotkanie z pracownikiem, ze względu na własne bezpieczeństwo, zachować odpowiedni dystans od innych oczekujących.

W trosce o bezpieczeństwo sanitarne w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Ostródzie podjęto dodatkowe działania, służące zapobieganiu ewentualnemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-Cov-2, a także innych wirusów i bakterii.

  1. Przy wejściu głównym do Ośrodka został uruchomiony Punkt Obsługi Interesanta, w którym można np. złożyć wniosek, pobrać druk, uzyskać informację zalecamy ograniczyć Państwa obecność jedynie do pomieszczenia Punktu Obsługi Interesanta.
  2. Przy drzwiach wejściowych umieszczono aplikator ze środkiem dezynfekującym. Zalecamy korzystać z dostępnej dezynfekcji zarówno przy wejściu do Ośrodka, jak i po jego opuszczeniu.
  3. W miejscach ogólnodostępnych zostały wywieszone informacje na temat sposobów postępowania w przypadku podejrzenia zarażeniem koronawirusem oraz instrukcja mycia rąk. Zwielokrotniono mycie klamek, pochwytów, blatów, podłóg z użyciem preparatów aseptycznych.
  4. Osoby korzystające z kasy Ośrodka proszone są o nie gromadzenie się w oczekiwaniu na otwarcie kasy i zachowanie bezpiecznej odległości od siebie w czasie wypłat i wpłat.
  5. Prosimy o zmianę formy wypłat poprzez złożenie oświadczenia wraz z podaniem numeru konta bankowego. Oświadczenie można także przesłać drogą pocztową.
  6. Przypominamy także o stosowaniu powszechnie przyjętych zasad higieny, tj. myciu rąk, unikaniu bliskich kontaktów, nie dotykaniu bez uzasadnionej potrzeby szczególnie metalowych przedmiotów.
  7. Prosimy o przestrzeganie zasad i wytycznych panujących w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie.