Aktualności

Rusza akcja „Dzwonek na obiad”

dzwonek-na-obiad-1.jpgMinisterstwo Edukacji Narodowej wspiera akcję dożywania dzieci w polskich szkołach. O stypendium obiadowe mogą ubiegać się rodziny, których miesięczny dochód netto nie przekracza 800 złotych. Aby zgłosić swój udział należy przesłać wniosek dostępny na stronie internetowej pod adresem: http://dzwoneknaobiad.pl/zglos-dziecko
O przyznaniu stypendium decyduje kolejność zgłoszeń. Do tej pory w ramach akcji wspartych zostało już prawie 500 uczniów, zgłaszać się można do 20 września 2016 r.

„Czynnikiem determinującym stopień zaspokojenia potrzeb żywnościowych jest liczba dzieci w gospodarstwie rodzinnym. Im więcej dzieci na utrzymaniu w rodzinie, tym trudności w zapewnieniu tej podstawowej potrzeby są większe. Najbardziej niekorzystna sytuacja w zakresie żywienia dzieci wystąpiła w rodzinach wielodzietnych. Zapewnienie co drugi dzień mięsa, ryb lub wegetariańskiego odpowiednika stanowiło problem dla 1,9% rodzin z 1 dzieckiem i nieco więcej, bo dla 2,7% rodzin z 2 dzieci, ale już w gospodarstwach rodzinnych z 3 dzieci i więcej problem ten był dużo większy i dotyczył aż 8,5% rodzin." - podkreślają organizatorzy inicjatywy.

Patrz pełną informację na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej