INFORMACJA DYREKTORA MOPS W OSTRÓDZIE DOTYCZĄCA PRZYZNAWANIA ŚWIADCZEŃ WYCHOWAWCZYCH ORAZ ŚWIADCZENIA „DOBRY START”

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie informuje, że od 1 lipca 2019 r. przyjmowane są wnioski o przyznanie świadczeń rodzinnych, świadczenia wychowawczego (500+) oraz świadczenia „Dobry start” (300+).

Terminowe złożenie wniosku, w wygodnej formie elektronicznej gwarantuje szybkie rozstrzygnięcie, przyznanie i szybką wypłatę odpowiednich świadczeń.

Przypominam jednocześnie wszystkim zainteresowanym, że w sprawie przyznawanych świadczeń "500+" oraz „Dobry start"  nie są wydawane decyzje administracyjne. Klientom wysyłana jest, za pośrednictwem urzędowej, bezpiecznej poczty elektronicznej „Informacja o przyznaniu prawa do świadczenia", określająca m.in. terminy wypłat.

Od dnia 2 lipca 2019 r. informacje wysyłane są TYLKO z jednego adresu poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Decyzje administracyjne, w formie papierowej będą dotyczyły WYŁĄCZNIE odmowy przyznania świadczenia oraz rozstrzygnięcia w sprawie nienależnie pobranego świadczenia.
Informujemy jednocześnie, że w sytuacjach jakiegokolwiek podejrzenia incydentu związanego z bezpieczeństwem, bądź stwierdzenia próby podszywania się potencjalnych oszustów pod instytucje publiczne, należy ten fakt natychmiast zgłaszać do Ośrodka, który podejmie stosowne działania prawne.